NAVRCHOLU.cz
Nastavení cookies

Výroba postele z voštiny, noční a toaletní stolky


Co je pro zdravé spaní důležité?

Kvalitní postel,její vybavení a používané lůžkoviny jsou předpokladem zdravého spaní. Každý člověk má rozdílné požadavky i potřeby pro zdravé spaní. Rozdílné požadavky i potřeby na postel a její vybavení má zcela zdravý člověk, jiné potřeby má alergik, člověk v různém věku, nebo dokonce člověk se zdravotním hendikepem.

Chceme-li vytvořit optimální podmínky pro navození zdravého spánku, měli bychom věnovat potřebnou pozornost mimo jiné i výběru kvalitní postele, typu postelové matrace, typu funkčního roštu, správnému druhu polštáře a neposlední řadě i kvalitním lůžkovinám.


Jak poznáme nesprávné podmínky pro dobrý spánek?

Probouzíte se unavuni, nevyspalí a bez energie? Pokud je tomu tak, je načase zjistit příčinu vašeho neklidného a nepohodlného spaní. Příčin špatného spánku může být celá řada faktorů. Než začnete dlouze přemýšlet a hledat příčiny špatného spánku. Jako první věnujte pozornost výběru postele, pořidte si kvalitní postelovou matraci s dobrým roštem. K tomu doplňte kvalitní klasický, nebo ergonomický polštář, vhodnou přikrývku a kvalitní povlečení. Všechny tyto složky mají výrazný vliv pro kvalitní zdravý spánek. Správnou volbou jejich parametrů můžeme vytvořit optimální podmínky zdravého spaní pro každého.

Zde je nutné zdůraznit, že na kvalitu jednotlivých faktorů zdravého spaní má výrazný vliv pořizovací cena. Na trhu je široká škála postelí, postelových matrací, roštů, polštářů s přikrývek a povlečení, vždy hraje rozhodující vliv cena. Zde v plné míře platí pravidlo, že za kvalitu se platí. Zde můžeme uvést několik příkladů. Například rozměrově tatáž postel vyrobena z materiálu lamino může stát cca 6.000,- Kč, bude-li vyrobena ze smrkového masivu pak její cena bude cca 16.000,- Kč. Obdobné rozdíly v cenách budou i u ostatních faktorů ovlivňujících zdravé spaní.


Spánek je důležitý pro celou rodinu

Pokud se pláte zda je zdravý spánek důležitější pro dospělého člověka, nebo pro dítě. Odpověď je zcela jednoznačná, zdravý spánek je důležitý jak pro dospělé, tak pro děti.

Děti potřebují zdravý a kvalitní spánek především pro zajíštění jejich přirozeného vývoje, a dospělí potřebují kvalitní a zdravý spánek především pro nabytí energii do nového dne pro kvalitní vykonávání všech potřebných pracovní a ostatních denních úkonů.


Základní informace k výrobě postele z voštiny

řez voštinovou deskou

Postele z voštiny jsou vyráběny z lamina výrobce Egger dle výběru ze vzorkovníku . Pro pevnost postele z voštiny je zapotřebí použít kvalitní spojení nebo použít konstrukci jiného typu než u masivu. Postele z voštiny se většinou skládají z čela u hlavy, čela u nohou, bočnic a roštu. Výška postele z voštiny od země na vršek matrace by měla být minimálně 450 mm, u každé postele z voštiny je uvedena výška samostatně. Obecně platí, že čím vyšší je lehací výška, tím se z postele lépe vstává.
Vzorky materiálu pro výrobu postelí z voštiny

voštinová deska - merano hnědé voštinová deska - wenge voštinová deska - dub ferrara voštinová deska - woodline creme

Dle výběru ze vzorníků od výrobce Egger zhruba 22 dekorů odstínů. Všechny hrany jsou olepeny pouze kvalitní tvrzenou 2 mm ABS hranou od výrobce Hranipex. Dle fantazie je možné jakýkoliv odstín voštiny olepit jakoukoliv barevnou hranou.


Popis konstrukce postele z voštiny

postele z voštiny

Naše výroba postelí z voštiny se vyznačuje vysokou kvalitou provedených prací a dokonalým řemeslným zpracováním. Všechny hrany na voštinové desce jsou olepeny pouze kvalitní tvrzenou 2 mm ABS hranou od firmy Hranipex. Postele z voštiny mají bočnice s čelem spojeny buď spojem, že je skrz spojovací kovový šroub, který má hlavu navrchu na čele(utahuje se klíčem imbusem) a v bočnici je kovový váleček, do kterého je šroub zašroubován a v případě, že se kování vmáčkne do dřeva a spoj se povolí, tak se nechá pořád dotahovat a pořád se spojuje kovový šroub, který se neunaví, toto spojení je nejkvalitnější. Pokud je problém šroub na čele,tak se nechá použít jiný systém postelového kování nebo slepením napevno.

Postele z voštiny od nás mají rošt v posteli klasický prkénkový, spojený tkalounem. Postele z voštiny jsou dodávány ve většině případů v rozloženém stavu, což znamená, že je rozložena na několik části, ze kterých se postel skládá. Montáž postele z voštiny je jednoduchá. Dále je možné vyrobit postel z voštiny v jakémkoliv rozměru a tvaru dle požadavků zákazníka.Možné úpravy postele z voštiny podle přání zákazníka

postele z voštiny
  • změna výšky čela postele z voštiny u hlavy i nohou
  • spoje postele z voštiny s kovovými dotahovacími šrouby nebo jiným systémem
  • K posteli z voštiny se nechá dodat úložný prostor(zásuvky pod postel), buď jeden po celé délce, nebo 2 ks vedle sebe pro lepší manipulace se zásuvkami. Nebo se nechá vyrobit zásuvka dlouhá v požadovaném rozměru. Zásuvkami je možné vybavit i manželské postele.
  • výroba postele z voštiny v jakémkoliv rozměru a tvaru dle požadavků zákazníka

Expedice a montáž postele z voštiny

Všechny postele z voštiny jsou dodávány ve většině případů v rozloženém stavu, což znamená, že je rozložena na několik části, ze kterých se postel skládá. Montáž postele z voštiny je jednoduchá a provádí se podle přiloženého návodu


Doporučujeme: Truhlářská výroba nábytku | Postele na míru | Kuchyně na míru | Vestavěné skříně na míru | MAT - nábytkové kování | Pěkné truhlářství |
Mapa webu